Co warto wiedzieć po montażu?

2 lata gwarancji

Instalacja gazowa objęta jest 2 letnią gwarancją, warunkiem której jest wizyta w serwisie co 10 tys. km. Usługa zawiera wymianę filtrów, sprawdzenie ustawień oraz szczelności układu. Czynność zostanie odnotowana w książce gwarancyjnej a jej koszt całkowity to 150 zł.

Przeglądy gwarancyjne

Przeglądy gwarancyjne realizowane są w miarę możliwości na bieżąco, bez potrzeby wcześniejszej zapowiedzi w godzinach od 7.00 do 15.30.

Komplet dokumentów

W dniu montażu wydana zostaje książka gwarancyjna oraz komplet dokumentów potrzebnych w Wydziale Komunikacji z wyjątkiem wyciągu ze świadectwa homologacji, które każdorazowo wysyłane jest przez producenta  do warsztatu montującego w ciągu 10 dni po montażu. Dokument można odebrać osobiście lub otrzymać listownie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Pierwszy serwis kontrolny

Pierwszy serwis kontrolny wykonujemy po 1000 km i jest on darmowy. Warto wówczas odebrać wyciąg ze świadectwa homologacji.

Wpis w dowodzie rejestracyjnym

W terminie 30 dni roboczych po montażu należy dokonać wpisu do dowodu rejestracyjnego, potwierdzającego montaż instalacji. Niezbędne w tym celu będzie udanie się do odpowiedniego wydziału komunikacji oraz okazanie kompletu dokumentów tj: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, świadectwo legalizacji zbiornika, wyciąg ze świadectwa homologacji oraz faktura vat.

Tankowanie zbiornika

Tankowanie zbiornika powinno zakończyć się automatycznie w okolicy 80% całkowitej pojemności. Odpowiada za to piankowy pływak umieszczony wewnątrz butli. Zdarza się, że ilości tankowanego gazu będą odbiegały od zamierzonych, szczególnie podczas pierwszych prób tankowania.

 

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi systemu wraz z listą warsztatów, w których uznawana jest gwarancja, znajduje się w książce gwarancyjnej.

Wskaźnik ilości gazu

Ilość gazu w zbiorniku wyświetlana jest na diodowym przełączniku wewnątrz pojazdu. Ze względu na dużą bezwładność gazu ciekłego wskazania należy traktować jako orientacyjne, jednak w przypadku znacznych rozbieżności prosimy o zgłoszenie problemu podczas serwisu w celu regulacji.

Wskaźnik benzyny

W samochodach wyposażonych w komputer pokładowy może wystąpić opadanie wskaźnika poziomu benzyny podczas pracy na gazie. Zjawisko to występuje najczęściej w pojazdach francuskich i japońskich producentów. Możemy tego uniknąć montując specjalny emulator. 

Połączenie ze smartfonem

Sterowniki Q generacji mają możliwość łączenia się ze smartfonem. W tym celu niezbędne będzie dokupienie interfejsu bluetooth oraz pobranie aplikacji ze strony producenta.  Informacje na temat aplikacji znajdują się na stronie www.ac.com.pl.

Aktywna kontrolka silnika

Po montażu instalacji gazowej może pojawić się kontrolka silnika. W tym przypadku niezbędna będzie wizyta w warsztacie w celu kontroli oraz ewentualnej regulacji dawki gazu. Wszystkie problemy związane z instalacją gazową będą w miarę możliwości rozwiązywane na bieżąco.

Wymiana świec i przewodów

Prawidłowe działanie systemu wymaga pełnej sprawności układu zapłonowego oraz czujników odpowiadających za dawkowanie paliwa. Zaleca się wymianę świec zapłonowych oraz przewodów wysokiego napięcia co 30-40 tys. km.

Układ chłodzenia

Instalacja gazowa jest podłączona pod układ chłodzenia. Użytkujący pojazd zobowiązany jest regularnie kontrolować poziom płynu chłodniczego w celu wykrycia ewentualnych wycieków.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

Serwis online to usługa stworzona z myślą o klientach zagranicznych. Wystarczy zakupić u nas przewód USB którym podłączysz samochód do swojego komputera. Za pośrednictwem internetu nasi fachowcy dokonają okresowego przeglądu lub w razie potrzeby zdiagnozują i naprawią usterkę. Dzięki temu systemowi będziesz mógł zaoszczędzić samodzielnie wymieniając filtr według naszychi nstrukcji.